מדע


 אלברט איינשטיין נחשב לגדול הפיזיקאים בכל הזמנים. בעקבות התאוריות שפיתח הוא גרם לשינוי התפיסה לגבי מרחב, זמן, מסה, תנועה וכוח משיכה שהייתה נהוגה עד אז.  מה אתם באמת יודעים על חייו והתיאוריות שפיתח? כנסו לחידון אלברט איינשטיין ובדקו את עצמכם.   בהצלחה!

טריוויה אלברט איינשטיין


הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית קבעה בסוף השבוע שאיראן עמדה במחויבויות שלה במסגרת הסכם הגרעין. בעקבות זאת הודיעו האו"ם, האיחוד האירופי וארצות הברית על הסרת הסנקציות נגד איראן. מהי אנרגיה אטומית? מהו כור גרעיני? והאם יש בהם רק חסרונות או גם תועלת? כנסו לחידון. בהצלחה!

טריוויה אנרגיה גרעינית


 האם הגושים הגדולים המרחפים בחלל עלולים לפגוע יום אחד בכדור הארץ? כנסו לחידון האסטרואידים ובדקו האם אתם יודעים מהם אסטרואידים? מה מקור השם? מהי "חגורת האסטרואידים"? מיהו האסטרואיד הגדול ביותר ומה קוטרו? מה קורה לאסטרואיד שנכנס לאטמוספרה של כדור הארץ? ועוד...  בהצלחה!

טריוויה אסטרואידים
לפני שנים ספורות בלבד היינו זקוקים לעזרתם של עוברי אורח ומפות על מנת להתמצא במקומות שלא הכרנו - עד שהגיע מכשיר הניווט, הג'י פי אס, המופלא והפך את ההתמצאות בשטח ואת תכנון הזמן שלנו לנגיש ונוח. כנסו לחידון וגלו עובדות מעניינות על המכשיר ודרך פעולתו. בהצלחה!

טריוויה ג'י פי אס

קשה אל תתנו לשם "חור שחור" להטעות אתכם! החור הזה אינו ריק, הוא מכיל כמות עצומה של חומר ארוזה ב"חבילה" קטנה מאוד.  עובדה זו תורמת לתכונות המיוחדות המאפיינות את החור השחור. כנסו לחידון לקבל הצצה על כמה עובדות מדהימות הנוגעות לכוכב זה. בהצלחה!

טריוויה החורים השחורים


 הירח בכדור הארץ הוא אחד הגדולים במערכת השמש. הירח הוא גם מקור בלתי נדלה לסיפורים ואגדות, אך מה אתם באמת יודעים על הירח? על אילו תופעות טבע הוא משפיע? מה המרחק שלו מכדור הארץ? מה קורה בליקוי ירח? בן כמה הירח? ועוד... בהצלחה!

טריוויה הירח הכוכב אורנוס רחוק מאוד מהשמש ולכן הוא מתאפיין בטמפרטורה נמוכה מאוד וברוחות סוערות. כנסו לחידון על הכוכב אורנוס וגלו במה הוא שונה משאר הכוכבים? כמה זמן נמשכת שנה באורנוס? מה מעניק לכוכב את צבעו הכחול היפהפה? ועוד... בהצלחה!

טריוויה הכוכב אורנוס


 המסה של הכוכב יופיטר גדולה פי 2.5 מהמסה של כל הכוכבים במערכת הסולארית! מה עוד אתם יודעים על הכוכב הענק הזה? האם ניתן לנחות עליו? כמה ירחים יש לו? מהו הכתם האדום שנראה על הכוכב? כנסו לחידון יופיטר ובדקו את בקיאותכם.  בהצלחה!

טריוויה הכוכב יופיטר
 נפטון הוא הכוכב הסוער ביותר במערכת הסולארית והרוחות בו מגיעות למהירויות עצומות. כמה ירחים התגלו עד כה בנפטון? מה הדבר המוזר שהתלווה לגילוי הכוכב? לאיזו מהירות יכולות להגיע הרוחות הנושבות בנפטון? כנסו לחידון ובדקו את ידיעותיכם.  בהצלחה!

טריוויה הכוכב נפטון


 לפני למעלה מ-9 שנים שוגרה לחלל הגשושית "ניו הורייזונס" במטרה לחקור את כוכב הלכת פלוטו, שהוא כוכב הלכת המרוחק ביותר מכדור הארץ. יום ה-14 ביולי 2015 הוא יום היסטורי בתחום חקר החלל - ביום זה הייתה הגשושית במרחק קרוב מאי פעם לכוכב. בעתיד נוכל לקבל תמונות מפורטות של פלוטו וירחיו שכמותם לא ראינו. כנסו לחידון וגלו מה אתם יודעים על כוכב מסתורי ורחוק זה... בהצלחה!

טריוויה הכוכב פלוטו


קשה מי האיש שהמציא את האינטרנט? מתי הופיע הטלפון הסלולרי הראשון?  מי המציא את הפצצה האטומית? כנסו לחידון הממציאים וההמצאות וגלו מיהם האנשים המוכשרים שהניחו את הבסיס לטכנולוגיות המתקדמות של היום. בהצלחה!

טריוויה המצאות וממציאים

קשה חלוצי האסטרונאוטים היו קומץ אנשים שנבחר בקפידה רבה לעמוד במשימות הסבוכות של הטיסה לחלל. הטכניקות והמכשירים שעמדו לרשותם היו הרבה פחות משוכללים בהשוואה לאלו הנהוגים היום. כנסו לחידון חלוצי החלל וגלו מה אתם יודעים עליהם ועל משימותיהם. בהצלחה!

טריוויה חלוצי החלל
דרגת קושי - בינוני לכולנו ברור שלא ניתן כיום לחיות בעולם המודרני ללא חשמל, והתלות שלנו באנרגיה זו רק הולכת וגוברת. אתם מוזמנים לענות אל השאלות בחידון החשמל, ובהתאם לתשובות לבחון או להרחיב את ידיעותיכם בנושא. בהצלחה!

טריוויה חשמל


BThard32 באיזו שנה הוקם האינטרנט? מה תפקיד הדפדפן? מי המציא את המילה אייפון? מהו האתר הנצפה ביותר בישראל? מתי הופיעה הטלוויזיה הצבעונית לראשונה בישראל? כנסו לחידון הטכנולוגיה המודרנית וקבלו תשובות על שאלות אלו ועל שאלות נוספות. בהצלחה!

טריוויה טכנולוגיה מודרניתקשה אנו שומעים מכל עבר על החובה לשמור על כדור הארץ, אבל מה אנו יודעים עליו באמת? כנסו לחידון כדור הארץ וגלו האם אתם יודעים מה גילו? כיצד הוא נוצר? באיזו מהירות הוא מסתובב? ועוד ועוד. בהצלחה!

טריוויה כדור הארץ


 כוח המשיכה (או כוח הכבידה) הוא הכוח המסדיר את מבנה היקום. הוא שומר על כוכבי הלכת כך שיוכלו לנוע במסלולם ובמקביל גם עוזר לנו להישאר עם הרגליים נטועות בקרקע. כנסו לחידון כוח המשיכה ובחנו את ידיעותיכם על כוח בסיסי ועצום זה.  בהצלחה!

טריוויה כוח המשיכה


דרגת קושי - בינוני אם צפיתם פעם בליקוי ירח וודאי תסכימו שזהו מראה מרתק ומרהיב ביופיו. מה גורם לליקוי ירח? מה ההבדל בינו לבין ליקוי חמה? כמה זמן הוא נמשך? ועוד שאלות. כנסו לחידון וגלו את כל הנסתר והנגלה בליקוי ירח. בהצלחה!

טריוויה ליקוי ירח