בריאות


 גם אם חשבתם שיש לכם ידע מספיק בנוגע לאיברים הפנימיים בגופכם, כדאי להיכנס לחידון הבא. החידון הוא די קשה ואולי תופתעו לגלות בו עובדות מעניינות שלא ידעתם על קיומן. בכל מקרה אנו מאחלים לכם הצלחה בפתרון החידון!

טריוויה איברים בגוף האדם

 מה גורם לאקנה? מדוע אצל בנים האקנה הוא חמור יותר? מה הקשר בין חפיפת שיער לאקנה? מותר לאכול שוקולד? מהי הדרך הטובה ביותר לטיפול באקנה? כנסו לחידון בנושא אקנה וגלו כיצד תוכלו למנוע ולטפל בפצעי בגרות.  בהצלחה!

טריוויה אקנה (פצעי בגרות)


דרגת קושי - בינוני כולכם וודאי תסכימו כי אין בעולם דבר חשוב משמירה על הבריאות.  המושג בריאות כולל בתוכו גם את הרעיון של "היעדר מחלה", ולכן חשוב לא פחות להכיר במחלות שונות ובגורמים להן. כנסו לחידון הבריאות כדי להרחיב את ידיעותיכם בנושא. רק בריאות ובהצלחה!

טריוויה בריאות כללי


דרגת קושי - בינוני ברוכים הבאים לחידון על המכונה המשוכללת בתבל - גוף האדם. בחידון שלפניכם עובדות מרתקות על גוף האדם, שלא תמיד לומדים בשיעורי ביולוגיה... למה משמשות האוזניים, מלבד השמיעה? כמה בלוטות זיעה יש לנו? מהו שומן חום? ועוד ועוד. בהצלחה!

טריוויה גוף האדםדרגת קושי - בינוני המדפים בסופר עמוסים במגוון עצום של מזונות, כמו גם דוכני המזון והמסעדות. מסיבה זו, חשוב היום יותר מאי פעם להימנע מאכילת מזונות שיזיקו לגופנו. כנסו לחידון וגלו אילו מזונות להעדיף כדי להבטיח את בריאותנו.

טריוויה הבחירה במזון בריא


 חופשת הקיץ הגדולה לפנינו - עם הרבה מאוד שעות ים, ברכה ו... חשיפה לשמש.  קרני השמש אמנם גורמים לעורנו להיראות שזוף ויפה, אך עלולים גם לגרום נזק חמור לבריאותנו. כנסו לחידון וגלו איך אפשר להפיק את המיטב מחופשת הקיץ ולהישאר בריאים.  בהצלחה!

טריוויה הגנה מפני השמש
איזה כיף - הקיץ מגיע! זה הזמן לטבול את הגוף במי הים או הברכה הצוננים, ועל הדרך גם לתפוס שיזוף.  כנסן לחידון החשיפה לשמש ובדקו האם אתם מודעים גם לחסרונות בחשיפה, ומה עליכם לעשות כדי להימנע מחשיפת-יתר מסוכנת.  בהצלחה!

טריוויה החשיפה לשמש


 לכבד תפקיד מרכזי במספר עצום של תהליכים חיוניים בגוף האדם. מה גודלו של הכבד? היכן הוא נמצא? מהם תפקידיו? כיצד יודעים אם הוא בריא? האם נוצרים בכבד ויטמינים? כנסו לחידון בנושא הכבד ובדקו את ידיעותיכם.   בהצלחה!

טריוויה הכבד


דרגת קושי - בינוני הלב פועל ללא הפסקה משך כל החיים ואינו מתעייף לרגע. מה שמאפשר לו לעשות זאת הוא המבנה המורכב והמותאם באופן מושלם לתפקידו. כנסו לחידון כדי לדעת מה אתם באמת יודעים על מבנה הלב ותפקידו המכריע בעצם קיומנו. בהצלחה!

טריוויה הלבBThard32 המוח הוא האיבר המורכב והמופלא ביותר לא רק בגופנו, אלא ביקום כולו. כמה זמן יכול המוח לשרוד ללא חמצן? כמה מחשבות עוברות במוח ביום ממוצע? באיזה גיל מתחיל המוח לאבד מסה? כנסו לחידון המוח ובחנו את ידיעותיכם.  בהצלחה!

טריוויה המוח


דרגת קושי - בינוני התנהגות אכילה הגורמת לנזקים גופניים עלולה להוביל להפרעות אכילה. בעולם המודרני, כשדימוי הגוף הפך להיות ערך עליון, מספר הסובלים מהפרעות אכילה רק הולך וגדל. אם הנושא קרוב ללבכם, כנסו לחידון הפרעות אכילה. בהצלחה!

טריוויה הפרעות אכילה 1


דרגת קושי - בינוני בעשור האחרון עלה לעין שיעור מספר הסובלים מהפרעות אכילה בעולם. אם בעבר הלא רחוק סבלו מההפרעה בעיקר נערות, כיום ניכרת עלייה במספר הנערים והנשים המבוגרות יותר שסובלים מהפרעות אכילה. כנסו לחידון וגלו מה אתם באמת יודעים על הפרעות אכילה. בהצלחה!

טריוויה הפרעות אכילה 2דרגת קושי - בינוני פעילות תקינה של מערכות רבות בגוף תלויה בנוכחות מגוון רחב של ויטמינים. הבעיה היא, שאת מרבית הוויטמינים הגוף אינו מסוגל לייצר בעצמו, ולכן הוא תלוי לחלוטין בדיאטה היומית שלנו. כנסו לחידון הוויטמינים וגלו מה אתם באמת יודעים על רכיבי המזון הזעירים הללו שכל כך חשובים לבריאותנו. בהצלחה!

טריוויה ויטמינים


הקיץ בפתח ולכיף של חופשה, ים וברכה - מתלווה הקטע הפחות נעים של ... הזעה. מה גורם לנו להזעה? מה מטרתה של ההזעה? מה מכילה הזיעה שלנו ומדוע היא כה חשובה לבריאותנו? כנסו לחידון הזיעה ובחנו את ידיעותיכם.  בהצלחה!

טריוויה זיעה


אתם אולי לא מבחינים בהם - אך ביליונים של חיידקים נמצאים מסביבכם ובתוך גופכם בכל עת. כנסו לחידון החיידקים וגלו אילו תפקידים טובים, וטובים פחות, ממלאים היצורים הזעירים הללו בגופנו ומחוצה לו.  בהצלחה!

טריוויה חיידקיםהקיץ כבר כאן ורבים מאתנו מוטרדים מעודף משקל שצברנו בתקופת החורף. וודאי שמעתם לא פעם  משפטים כמו "אין מה לעשות יש לי חילוף חומרים נמוך", או משפטים דומים. כנסו לחידון וגלו מה זה בעצם חילוף חומרים ואיך אפשר להיעזר בו לירידה במשקל.  בהצלחה!

טריוויה חילוף חומריםדרגת קושי - בינוני חלבונים הם אבני הבניין של חיינו והם לוקחים חלק כמעט בכל התהליכים המתרחשים בגוף. ממה הם מורכבים? איזה מזונות עשירים בחלבון? מה הקשר בין חלבון לשרירים? מה קורה בעודף חלבון? כנסו לחידון הוויטמינים ובחנו את בקיאותכם ברכיב מזון חשוב זה. בהצלחה!

טריוויה חלבונים