קשה


קשה המשחקים האולימפיים הם האירוע הספורטיבי הגדול ביותר בעולם והוא נערך מידי ארבע שנים. מה מצפה לנו באולימפיאדת 2016? מה אורך מסלול ריצת המרתון באולימפיאדה? מי זכה ב-7 מדליות זהב באולימפיאדה אחת?  כנסו לחידון האולימפיאדה ובחנו את ידיעותיכם. בהצלחה!

טריוויה אולימפיאדה


קשה אם אתם חובבי סקי או החלקה על הקרח וודאי תמצאו עניין בחידון אולימפיאדת החורף. מתי לראשונה היה ייצוג ישראלי באולימפיאדת חורף? מי המדינה שזכתה במספר המדליות הגדול ביותר? היכן תתקיים אולימפיאדת החורף בשנת 2014? כנסו לחידון וגלו מה אתם באמת יודעים על אולימפיאדה ייחודית זו. בהצלחה!

טריוויה אולימפיאדת החורף
 גם אם חשבתם שיש לכם ידע מספיק בנוגע לאיברים הפנימיים בגופכם, כדאי להיכנס לחידון הבא. החידון הוא די קשה ואולי תופתעו לגלות בו עובדות מעניינות שלא ידעתם על קיומן. בכל מקרה אנו מאחלים לכם הצלחה בפתרון החידון!

טריוויה איברים בגוף האדםקשה מי ידוע בכינוי "אבי הרפואה"? מי היה הראשון שהעפיל להר האוורסט? מתי קיבלה אימא תרזה פרס נובל לשלום? כנסו לחידון על האישים הבולטים בהיסטוריה המודרנית והעתיקה. בהצלחה!

טריוויה אישים בולטים בהיסטוריה 2 חלק נכבד מהמיתולוגיה היוונית תופסים האלים שלהם מיוחסים תכונות אנושיות. המאבקים והתככים בין האלים שמשו במשך מאות בשנים השראה למחזות וליצירות אמנות רבים. כנסו לחידון האלים ביוון העתיקה וגלו את אורח החיים הדמיוני והמרתק שלהם.  בהצלחה!

טריוויה אלים במיתולוגיה היוונית


 אלכסנדר הגדול, או בעברית אלכסנדר מוקדון, הוא אחד המצביאים והמדינאים הגדולים של העת העתיקה. הוא נועד לגדולות עוד בצעירותו וניצח בקרב לראשונה בהיותו בן 15 בלבד. כנסו לחידון אלכסנדר הגדול ואולי תגלו עוד פרטים מדהימים על חיו, כיבושיו ומותו.  בהצלחה!

טריוויה אלכסנדר הגדול

הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית קבעה בסוף השבוע שאיראן עמדה במחויבויות שלה במסגרת הסכם הגרעין. בעקבות זאת הודיעו האו"ם, האיחוד האירופי וארצות הברית על הסרת הסנקציות נגד איראן. מהי אנרגיה אטומית? מהו כור גרעיני? והאם יש בהם רק חסרונות או גם תועלת? כנסו לחידון. בהצלחה!

טריוויה אנרגיה גרעינית


 האם הגושים הגדולים המרחפים בחלל עלולים לפגוע יום אחד בכדור הארץ? כנסו לחידון האסטרואידים ובדקו האם אתם יודעים מהם אסטרואידים? מה מקור השם? מהי "חגורת האסטרואידים"? מיהו האסטרואיד הגדול ביותר ומה קוטרו? מה קורה לאסטרואיד שנכנס לאטמוספרה של כדור הארץ? ועוד...  בהצלחה!

טריוויה אסטרואידים
לפני שנים ספורות בלבד היינו זקוקים לעזרתם של עוברי אורח ומפות על מנת להתמצא במקומות שלא הכרנו - עד שהגיע מכשיר הניווט, הג'י פי אס, המופלא והפך את ההתמצאות בשטח ואת תכנון הזמן שלנו לנגיש ונוח. כנסו לחידון וגלו עובדות מעניינות על המכשיר ודרך פעולתו. בהצלחה!

טריוויה ג'י פי אס
בחודש דצמבר 2015 תיפתח בפריז ועידת האקלים השנתית של האומות המאוחדות. מטרתה של הוועידה היא לרתום את מדינות העולם להשגת הסכם בינלאומי מחייב על צמצום פליטת גזי החממה ברחבי העולם. כנסו לחידון וגלו את מהם גזי החממה, למה הם גורמים כיום וכמה חשובה ההחלטה להפחיתם גם לדורות הבאים.  בהצלחה!

טריוויה גזי חממהקשהבתאריך ה-9.11.2016 נבחר דולנד טראמפ לנשיא ה-45 של ארה"ב. האיש שלא עשה אף פעם חשבון, ניצח ברוב מדינות המפתח, החזיר את השליטה בוושינגטון לרפובליקנים וגרם להלם במטה הדמוקרטי. דונלד טראמפ אמור להיכנס לבית הלבן ב-20 בינואר 2016. כנסו לחידון כדי לגלות פרטים נוספים על האישיות הצבעונית והשערורייתית שגורמת ללא מעט דפיקות לב ברחבי העולם... בהצלחה!

טריוויה דונלד טראמפקשה מתי התקיימה התחרות האולימפית הראשונה? מה לבשו המשתתפים? האם המלחמות פסקו לכבוד האולימפיאדה? האם נשים הורשו לצפות באולימפיאדה? כנסו לחידון האולימפיאדה ביוון העתיקה ובדקו עד כמה אתם בקיאים ביסודות שהונחו לאולימפיאדה, כפי שאנו מכירים אותה כיום. בהצלחה!

טריוויה האולימפיאדה ביוון העתיקה בתקופת האימפריה הרומית, או הקיסרות ברומא, נכבשו שטחים נרחבים באירופה ובמזרח התיכון. זוהי תקופה סוערת ויצרית שהתאפיינה  בין השאר, בחיי נהנתנות, שעשועים וספורט. כנסו לחידון האימפריה הרומית וגלו מה אתם באמת יודעים על תקופה מרתקת זו.  בהצלחה!

טריוויה האימפריה הרומית
 חופשת הקיץ הגדולה לפנינו - עם הרבה מאוד שעות ים, ברכה ו... חשיפה לשמש.  קרני השמש אמנם גורמים לעורנו להיראות שזוף ויפה, אך עלולים גם לגרום נזק חמור לבריאותנו. כנסו לחידון וגלו איך אפשר להפיק את המיטב מחופשת הקיץ ולהישאר בריאים.  בהצלחה!

טריוויה הגנה מפני השמש


קשה אל תתנו לשם "חור שחור" להטעות אתכם! החור הזה אינו ריק, הוא מכיל כמות עצומה של חומר ארוזה ב"חבילה" קטנה מאוד.  עובדה זו תורמת לתכונות המיוחדות המאפיינות את החור השחור. כנסו לחידון לקבל הצצה על כמה עובדות מדהימות הנוגעות לכוכב זה. בהצלחה!

טריוויה החורים השחורים