ביוגרפיה של ציירים


 וינסנט ואן גוך היה מגדולי הציירים שיצירותיו השפיעו רבות על ציירים רבים. סיפור חייו של ואן גוך הוא סיפור טרגי ולנו נשאר להתנחם בציורים וברישומים הנפלאים שהשאיר אחריו. כנסו לחידון ואן גוך וגלו מה אתם יודעים על אחד מגאוני הדור.   בהצלחה!

טריוויה וינסנט ואן גוך


 ליאונרדו דה וינצ'י נחשב לגדול האמנים בתקופת הרנסאנס, וגם בימינו. נוסף להיותו צייר ופסל בעל שם, הוא נודע גם בזכות המצאות רבות שהקדימו את זמנם ובבקיאות מדהימה באנטומיה של גוף האדם. כנסו לחידון ליאונרדו דה וינצ'י וגלו כמה מאבני הדרך בחייו של האיש המדהים הזה.   בהצלחה!

טריוויה ליאונרדו דה וינצ'י


 מלבד היותו צייר בחסד עליון היה מיכלאנג'לו פסל ומשורר מחונן. אחת מיצירותיו המפורסמות היא הציור על תקרת הקפלה הסיסטינית (נמצאת כיום בוותיקן ברומא). יצירה זו נחשבת לאחת היצירות הטובות ביותר בכל הזמנים. כנסו לחידון מיכלאנג'לו כדי להכיר אותו קצת יותר מקרוב...  בהצלחה!

טריוויה מיכלאנג'לו סלבדור דאלי הוא אחד האמנים המשפיעים והשנויים ביותר במחלוקת במאה ה-20 והוא אחד הציירים הבולטים של הזרם הסוריאליסטי. אפשר לאהוב או לשנוא את יצירותיו - אך אי אפשר להישאר אדישים להם. כנסו לחידון על סלבדור דאלי וגלו מה אתם באמת יודעים על הגאון הקצת מוזר הזה ... בהצלחה!

טריוויה סלבדור דאלי


 פבלו פיקאסו הוא אחד האמנים הבולטים של המאה העשרים. עוד בילדותו גילה כישרון רב בציור. אחד מאמרותיו הידועות (נכונה מאוד לימינו...): "מחשבים הם חסרי תועלת. הם יכולים לתת לך רק תשובות". כנסו לחידון פבלו פיקאסו ובדקו מה אתם באמת יודעים על חייו ויצירותיו.   בהצלחה!

טריוויה פבלו פיקאסו


 לציורים הדו-ממדיים ובעלי הצבעים העזים של פול גוגן הייתה, ועדיין קיימת, השפעה רבה על האמנות בת ימינו. כנסו לחידון פול גוגן ובחנו את ידיעותיכם על האיש המיוחד הזה שנטש את משפחתו, בעט בתרבות האירופית, ונדד לאיים רחוקים שם הקדיש את כל זמנו לציוריו המופלאים.   בהצלחה!

טריוויה פול גוגן
 רמברנדט היה צייר פורה ורבגוני שקנה לעצמו שם כאחד הציירים המוערכים והידועים בעולם המערבי.  רמברנדט חווה משברים רבים בחייו, ודווקא בתקופת  השפל הגדול צייר את ציוריו המפורסמים והמרהיבים. כנסו לחידון רמברנדט וגלו פיסות מחייו ויצירתו.  בהצלחה!

טריוויה רמברנדט