ארצותבינוני ברוכים הבאים למקום הקר והיבש ביותר בעולם! אילו בעלי חיים גרים באנטרקטיקה? האם גרים בה תושבי קבע? מהי הטמפרטורה הממוצעת ביבשת? מתי התגלתה יבשת אנטרקטיקה? כנסו לחידון ובדקו עד כמה אתם מכירים את היבשת הקפואה והמיוחדת הזו.  בהצלחה!

טריוויה אנטרקטיקה


  ברזיל זכתה לעצמאות מפורטוגל בשנת 1822.  כיום ברזיל היא גן העדן טרופי החולש על כמחצית משטחה של דרום אמריקה.  וכמובן אי אפשר בלי לציין את נבחרת הכדורגל הברזילאית הטובה בעולם (עד היום...). כנסו לחידון ברזיל וגלו עד כמה אתם מכירים את הארץ המרתקת והרב גונית הזו... בהצלחה!

טריוויה ברזיל הונגריה נכנסה לעידן של שקט ופריחה לאחר היסטוריה סוערת של מאות שנים.  בירתה היפהפייה  נחשבת למערבית ביותר במזרח אירופה ומכונה לעתים "פריז של מזרח אירופה". כנסו לחידון על הונגריה וגלו את ידיעותיכם.  בהצלחה!

טריוויה הונגריה


 ברוכים הבאים לפסגת ההר הגבוה בעולם! וודאי שמעתם עליו, אבל האם אתם יודעים לדוגמה מה גובהו? מתי הגיעו מטפסים לראשונה לפסגה? על שם מי הוא נקרא? מאיזה גיל אפשר לטפס? כנסו לחידון ואולי תגלו עובדות מפתיעות על ההר שהוא משאת נפשם של מטפסי ההרים.  בהצלחה!

טריוויה הר האוורסט

   מדבריות הם מקום צחיח ובדרך כלל שומם. נשמע די משעמם - אז זהו שלא! רבים מוצאים במדבר קסם מיוחד בזכות השקט, המרחבים העצומים ומיעוט הצמחים ובעלי החיים. כנסו לחידון וגלו מתי אזור מוגדר כמדבר? אילו סוגי מדבריות קיימים? האם תמיד חם במדבר? איזו יבשת מוגדרת כמדבר? ועוד... בהצלחה!

 

טריוויה מדבריות

 מפלי הניאגרה הם אחד האזורים המתוירים ביותר בעולם.  מיליוני תיירים מבקרים באזור מידי שנה במטרה לצפות במראות המרהיבים. כנסו לחידון וגלו מה אתם יודעים על המפלים מה מקור השם "ניאגרה"? מתי נוצרו המפלים? כמה מים זורמים בהם? ועוד...  בהצלחה!

טריוויה מפלי הניאגרה

 נפאל היא אחת הארצות המגוונות והיפות בעולם השוכנת לרגלי ההימליה. אין פלא שהנופים המרתקים והאוכלוסייה הרב גונית בה מושכים אליה מאות תיירים מידי שנה. ב-25 באפריל 2015 התרחשה בנפאל רעידת אדמה ועצומה שגבתה את חייהם של אלפים מאזרחיה. אנו מקווים שמדינות העולם יסייעו לשקם את ההריסות ולהשיב לחיים את יופייה הייחודי של מדינה מרתקת זו.

טריוויה נפאל


סוריה מופיעה חדשות לבקרים בכלי התקשורת בארץ ובעולם. מלחמת האזרחים הממושכת והעקובה מדם, שהחלה בשנת 2011, הובילה לגל הגירה עצום של תושבים לאירופה ולמדינות השכנות. המלחמה גם יצרה כר נוח לפעולה לארגוני דעא"ש הרצחניים. כנסו לחידון וגלו מה אתם יודעים על המדינה השכנה שנטלה חלק בכל מלחמות ישראל?

טריוויה סוריה