היסטוריה


קל מי היה מנהיג פוליטי ורוחני מפורסם בהודו? מיהו המנהיג הדרום אפריקאי שנלחם בגבורה בגזענות? כנסו לחידון על האנשים הבולטים בהיסטוריה ובחנו כמה אתם באמת יודעים עליהם. בהצלחה!

טריוויה אישים בולטים בהיסטוריה 1


קשה מי ידוע בכינוי "אבי הרפואה"? מי היה הראשון שהעפיל להר האוורסט? מתי קיבלה אימא תרזה פרס נובל לשלום? כנסו לחידון על האישים הבולטים בהיסטוריה המודרנית והעתיקה. בהצלחה!

טריוויה אישים בולטים בהיסטוריה 2


 חלק נכבד מהמיתולוגיה היוונית תופסים האלים שלהם מיוחסים תכונות אנושיות. המאבקים והתככים בין האלים שמשו במשך מאות בשנים השראה למחזות וליצירות אמנות רבים. כנסו לחידון האלים ביוון העתיקה וגלו את אורח החיים הדמיוני והמרתק שלהם.  בהצלחה!

טריוויה אלים במיתולוגיה היוונית בתקופת האימפריה הרומית, או הקיסרות ברומא, נכבשו שטחים נרחבים באירופה ובמזרח התיכון. זוהי תקופה סוערת ויצרית שהתאפיינה  בין השאר, בחיי נהנתנות, שעשועים וספורט. כנסו לחידון האימפריה הרומית וגלו מה אתם באמת יודעים על תקופה מרתקת זו.  בהצלחה!

טריוויה האימפריה הרומית מתי הוקם ארגון "ההגנה"? מי יזם את הקמתו? מה הייתה מדיניותו? מי היה "המפקד העליון" של "ההגנה"? מה הקשר בין "ההגנה" לפלמ"ח? כנסו לחידון על ארגון ההגנה ובדקו מה אתם באמת יודעים על הארגון החשוב שהיה הבסיס ממנו צמח צבא ההגנה לישראל.  בהצלחה!

טריוויה ההגנה

 המהפכה הצרפתית הייתה אירוע היסטורי מכונן שבישר על בואו של עידן חדש לכל ארצות המערב. המהפכה הביאה לביטול המונרכיה ושמה את הדגש על עיקרון החירות והשוויון.  כנסו לחידון המהפכה הצרפתית ובחנו את ידיעותיכם.   בהצלחה!

טריוויה המהפכה הצרפתית

 הצהרת בלפור הביעה את הכרת הבריטים בזכות היהודים להקמת בית לאומי בארץ ישראל. כמו כן, הביעה בריטניה את נכונותה לסייע  ליהודים בהקמתו. מתי נמסרה אגרת ההצהרה? למי היא נמסרה? מה היו עיקרי הרעיונות בהצהרה? מה הייתה ההשפעה ארוכת הטווח של ההצהרה? כנסו לחידון על הצהרת בלפור ובדקו את בקיאותכם.   בהצלחה!

טריוויה הצהרת בלפור התרבות היוונית העתיקה נחשבת בעיני היסטוריונים רבים כערש תרבות המערב וכתרבות בעלת השפעה על התרבות המערבית מאז ועד ימינו. כנסו לחידון יוון העתיקה ובחנו את ידיעותיכם.  בהצלחה!    

טריוויה יוון העתיקה


  ימי האבירים המהוללים אולי חלפו - אך האגדות הקשורות בהם עדיין קיימות. מה מייחד את התקופה? כיצד נראו החיים? מי שלט? מהו "המוות השחור"? כנסו לחידון על תקופת ימי הביניים ובחנו את ידיעותיכם.

טריוויה ימי הביניים


BThard32  מלחמת העולם הראשונה התרחשה בין השנים 1918-1914 והייתה המלחמה הגדולה ביותר בעולם עד לתקופה זו. איזו מדינה פתחה במלחמה? היכן נרצח הנסיך פרדיננד? כיצד השפיע נסיגת רוסיה על כוחות הברית? כנסו לחידון מלחמת העולם הראשונה ובחנו את ידיעותיכם.  בהצלחה!

טריוויה מלחמת העולם הראשונהBThard32  מלחמת העולם השנייה התרחשה בין השנים 1939-1945 והייתה המלחמה הגדולה ביותר שידעה האנושות. במלחמה נספו כ-60 מיליון איש. כנסו לחידון מלחמת העולם השנייה וגלו מי הייתה בת בריתו של היטלר כשפלש לפולין? באיזו שנה תקפה ארה"ב את פרל הארבור? מהו ה"לונדון בליץ"? לאיזו מדינה היה את המספר הגדול ביותר של מחנות השמדה? ועוד.  בהצלחה!

טריוויה מלחמת העולם השנייה


 מלחמת יום הכיפורים הייתה אחת המלחמות הקשות ביותר שידעה ישראל. המלחמה פרצה בהפתעה וגרמה לזעזוע גדול בחברה הישראלית שאותותיו ניכרים עד היום.  כנסו לחידון מלחמת יום הכיפורים וגלו מה אתם באמת יודעים על המלחמה הארורה ההיא.   בהצלחה!

טריוויה מלחמת יום הכיפורים


 שיגורים תכופים של קטיושות מדרום לבנון לעבר ישובים בצפון הארץ גרמה להחרפת המתיחות בגבול הצפון.  המחבלים אף המשיכו ביתר שאת את מעשי החבלה בארץ ובחו"ל והתעצמותם היוותה סכנה ממשית ליישובי הצפון. כנסו לחידון  ובחנו את ידיעותיכם על מלחמת לבנון הראשונה.   בהצלחה!

טריוויה מלחמת לבנון הראשונה
 המצב בגבולות ישראל אילץ אותה לצאת למלחמה בכל שכנותיה. בתוך שישה ימים השיגה ישראל את הניצחון הגדול בתולדותיה ותוצאות המלחמה משפיעות על מדינת ישראל עד היום. כנסו לחידון מלחמת ששת הימים וגלו מה אתם באמת יודעים על המלחמה ועל שאירע בתקופתה.  בהצלחה!

טריוויה מלחמת ששת הימים


 לאיזו מטרה נבנו הפירמידות במצרים? מי היה תות אנח' עמון? כיצד מצאה קליאופטרה את מותה? מהו פסל הספינקס בגיזה? כנסו לחידון מצרים העתיקה ובדקו מה אתם באמת יודעים על התרבות המרתקת של המצרים הקדמונים.  בהצלחה!

טריוויה מצרים העתיקההבחירות לנשיאות ארצות הברית בשנת 2016 ייערכו ביום שלישי ה-8 בנובמבר. הבחירות (הדי מסעירות הפעם...) במעצמה האמריקאית מעוררות עניין רב ברחבי העולם. כנסו לחידון הנשיאים בארה"ב וגלו פרטים מרתקים על הנשיאים שכיהנו במעצמה זו עד היום. בהצלחה!

טריוויה נשיאי ארצות הברית