תזונהדרגת קושי - בינוני המדפים בסופר עמוסים במגוון עצום של מזונות, כמו גם דוכני המזון והמסעדות. מסיבה זו, חשוב היום יותר מאי פעם להימנע מאכילת מזונות שיזיקו לגופנו. כנסו לחידון וגלו אילו מזונות להעדיף כדי להבטיח את בריאותנו.

טריוויה הבחירה במזון בריא


דרגת קושי - בינוני התנהגות אכילה הגורמת לנזקים גופניים עלולה להוביל להפרעות אכילה. בעולם המודרני, כשדימוי הגוף הפך להיות ערך עליון, מספר הסובלים מהפרעות אכילה רק הולך וגדל. אם הנושא קרוב ללבכם, כנסו לחידון הפרעות אכילה. בהצלחה!

טריוויה הפרעות אכילה 1דרגת קושי - בינוני פעילות תקינה של מערכות רבות בגוף תלויה בנוכחות מגוון רחב של ויטמינים. הבעיה היא, שאת מרבית הוויטמינים הגוף אינו מסוגל לייצר בעצמו, ולכן הוא תלוי לחלוטין בדיאטה היומית שלנו. כנסו לחידון הוויטמינים וגלו מה אתם באמת יודעים על רכיבי המזון הזעירים הללו שכל כך חשובים לבריאותנו. בהצלחה!

טריוויה ויטמיניםדרגת קושי - בינוני חלבונים הם אבני הבניין של חיינו והם לוקחים חלק כמעט בכל התהליכים המתרחשים בגוף. ממה הם מורכבים? איזה מזונות עשירים בחלבון? מה הקשר בין חלבון לשרירים? מה קורה בעודף חלבון? כנסו לחידון הוויטמינים ובחנו את בקיאותכם ברכיב מזון חשוב זה. בהצלחה!

טריוויה חלבוניםדרגת קושי - בינוני מה ההבדל בין יין לשכר? ביין אדום יש יותר סוכר? כמה ענבים נדרשים ליצירת בקבוק יין? כנסו לחידון היין לגלות כמה אתם באמת יודעים עליו.  את הידע שלכם בנוגע לנזקים העלולים להיגרם משתייה מופרזת, תוכלו לבחון בחידון על נזקי האלכוהול.

טריוויה יין


דרגת קושי - בינוני כל המרבה באכילת מגוון ירקות הרי זה משובח. הירקות הם זמינים, עשירים בוויטמינים ומינרלים מן הטבע, ודלים בשומן ובקלוריות, מה שהופך אותם לאורחים רצויים בכל צלחת. כנסו לחידון הירקות כדי להכיר אותם קצת יותר מקרוב. בהצלחה!

טריוויה ירקות

דרגת קושי - בינוני קשה להתנזר לגמרי ממזון מהיר - אבל עדיף לאכול אותו לעתים רחוקות. הסיבה היא, שמזון מהיר מכיל הרבה מאוד מלח, שומנים מזיקים וכמובן קלוריות. כנסו לחידון וגלו מה אתם באמת יודעים על מזון מהיר וחסרונותיו. בהצלחה!

טריוויה מזון מהיר


 אינכם צריכים לקנות מצרכי מזון בחנויות מיוחדות, מזונות עשירים בוויטמינים ומינרלים נמצאים בשפע בסופר הקרוב או במכולת השכונתית. כנסו לחידון בנושא מזונות-על וגלו מזונות רבי עצמה שיכולים להזין ולרפא את גופכם.  בהצלחה!

טריוויה מזונות-על
סיבים תזונתיים הוא מונח פחות ידוע  בהשוואה לוויטמינים ומינרלים, אבל תפקידם בשמירה על בריאותנו אינו נופל מהם. מהם סיבים תזונתיים? אילו מזונות מכילים אותם? מה הם תורמים לנו? כנסו לחידון וגלו את התפקיד החשוב שממלאת פחמימות ייחודיות אלו  במניעת מחלות ובשמירה על בריאות תקינה.

טריוויה סיבים תזונתיים


 האם עגבנייה היא ירק או פרי? איזה פרי הוא העשיר ביותר בוויטמין C? מדוע תפוחי עץ צפים במים? איזה פרי הוא העשיר ביותר בשומן? כנסו לחידון הפירות ואולי תגלו כמה דברים מעניינים וחדשים על המשפחה הענפה של הפירות.  בהצלחה!

טריוויה פירותדרגת קושי - בינוני אם החלטתם לעבור לתזונה צמחונית, או אתם שוקלים לעשות זאת בעתיד, כנסו לחידון הצמחונות. על מה חשוב להקפיד בדיאטה צמחונית? אילו מזונות כדאי לבחור? איך למלא את החוסר בחלבונים? תשובות לשאלות אלו ואחרות תוכלו למצוא בגוף החידון. בהצלחה!

טריוויה צמחונות


דרגת קושי - בינוני ספירת קלוריות היא עסק די מפרך. בין אם אתם מקפידים על המשקל ובין אם חשוב לכם לשמור על תזונה בריאה, כנסו לחידון הקלוריות וגלו, האם אתם יודעים את הערך הקלורי של מזונות שונים? מהי הדרך היעילה ביותר לשרוף קלוריות? ועוד. בהצלחה!

טריוויה קלוריות 1


 כולם מדברים על קלוריות, אבל מהי בעצם קלוריה? גופנו זקוק לאנרגיה מידי יום. היא דרושה לנו לתפקודים הבסיסיים של גופנו (נשימה, תנועה, זרימת דם ועוד) ולכל פעילות בה אנו עוסקים. מספר הקלוריות במזון מסוים הוא למעשה האנרגיה שמעניק מזון זה לגופנו. כנסו לחידון הקלוריות ואולי תגלו דברים נוספים שלא ידעתם.  בהצלחה!

טריוויה קלוריות 2