ספרות
 אם אתם חובבי קריאה וודאי לא שכחתם את הדמויות בספרים שאהבתם. כנסו לחידון וגלו מיהן הדמויות המרכזיות בספרים כמו "פיטר פן", "אודיסאה בחלל", "ספר הג'ונגל" ואחרים. בהצלחה!

 

טריוויה דמויות מספרי ילדים ונוער הנס כריסטיאן אנדרסן היה משורר וסופר שכתב  שירים, מחזות וסיפורים רבים. אנדרסן התפרסם בעיקר בזכות למעלה מ-150 סיפורי אגדות שכתב. סיפורים אלו הוצאו לאור במהדורות רבות עוד במהלך חייו וחלקם מודפסים מחדש גם כיום. כנסו לחידון הנס כריסטיאן אנדרסן וגלו פרטים מעניינים מחייו האישיים וכתיבתו.  בהצלחה!

טריוויה הנס כריסטיאן אנדרסן


 מי לא שמע (או אפילו קרא) את ספרו המפורסם ביותר של הסופר הצרפתי אנטואן דה סנט-אכזיפרי? "הנסיך הקטן" הוא ספר בעל תובנות עמוקות ובלתי נשכחות שתורגם לאלפי שפות ונשאר פופולרי עד היום. כנסו לחידון הנסיך הקטן ורעננו את זיכרונכם בפרטי הספר המופלא הזה!  בהצלחה!

טריוויה הנסיך הקטן


 "העץ הנדיב" היא סיפור אהבה בין עץ לילד שהתחבב על קטנים וגדולים ברחבי העולם. בספר נותן העץ לילד משהו משל עצמו בכל פעם שהוא בא לבקרו, מבלי לבקש מהילד שום תמורה. כנסו לחידון וגלו מה אתם יודעים על הסיפור המקסים הזה...  בהצלחה!

טריוויה העץ הנדיב ויליאם שייקספיר היה ונשאר גדול המחזאים והמשוררים בשפה האנגלית. יצירותיו תורגמו למאות שפות ומחזותיו מוצגים עד היום ברחבי העולם. האם אתם באמת מכירים את האיש המיוחד הזה? כנסו לחידון ובדקו. בהצלחה!

טריוויה ויליאם שייקספיר


 חיים נחמן ביאליק היה גדול המשוררים של התקופה המודרנית. אנחנו, הורינו ואפילו הסבים שלנו גדלו על ברכי שירי הילדים האהובים שכל כך היטיב לכתוב. ביאליק עסק גם בחיבור סיפורים, תרגום, עריכה ועבודה ציבורית. כנסו לחידון כדי להכיר יותר מקרוב את ביאליק, האיש המוכשר ורב הפעלים.  בהצלחה!

טריוויה חיים נחמן ביאליק


 דורות רבים של ישראלים  גדלו על ברכי סדרת הספרים והחוברות המפורסמת של חסמבה. מי הייתה חבורת חסמבה? מאין לקוח שמה? מתי פעלה? מי היה מפקדה? כנסו לחידון חסמבה ובחנו את ידיעותיכם על חבורה הילדים האמיצים הללו.   בהצלחה!

טריוויה חסמבה צוות הספינה יוצא למסע ארוך של צייד לווייתנים מסביב לעולם. הספר מובי דיק נכתב ע"י הרמן מלוויל, אחד מגדולי הסופרים בארה"ב, שהיה בעצמו נער סיפון באניות מסחר. אם קראתם את הספר, כנסו לחידון ובחנו את בקיאותכם בפרטי העלילה.   בהצלחה!

טריוויה מובי דיק

קשה מי הסופרים שכתבו סיפורים שנראה כי ילוו אותנו לנצח? "שלושת המוסקטרים", "הרוזן ממונטה קריסטו", "מישהו לרוץ איתו" ועוד רבים אחרים. כנסו לחידון וגלו מי הסופרים המוכשרים שעומדים מאחורי הספרים שכבשו את ליבנו.

טריוויה ספרי נוער – סופרים "הרפתקאותיו של טום סויר" הוא אחד מספרי הנעורים הידועים והאהובים ביותר בכל הזמנים. תום סויר הוא נער עצלן, שובב וחובב הרפתקאות מושבע. כנסו לחידון תום סויר ואולי תגלו פרטים מענייניים על חייו ומזימותיו המוזרות...  בהצלחה!

טריוויה תום סויר