מדעים כללי


 אלברט איינשטיין נחשב לגדול הפיזיקאים בכל הזמנים. בעקבות התאוריות שפיתח הוא גרם לשינוי התפיסה לגבי מרחב, זמן, מסה, תנועה וכוח משיכה שהייתה נהוגה עד אז.  מה אתם באמת יודעים על חייו והתיאוריות שפיתח? כנסו לחידון אלברט איינשטיין ובדקו את עצמכם.   בהצלחה!

טריוויה אלברט איינשטיין


הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית קבעה בסוף השבוע שאיראן עמדה במחויבויות שלה במסגרת הסכם הגרעין. בעקבות זאת הודיעו האו"ם, האיחוד האירופי וארצות הברית על הסרת הסנקציות נגד איראן. מהי אנרגיה אטומית? מהו כור גרעיני? והאם יש בהם רק חסרונות או גם תועלת? כנסו לחידון. בהצלחה!

טריוויה אנרגיה גרעינית


לפני שנים ספורות בלבד היינו זקוקים לעזרתם של עוברי אורח ומפות על מנת להתמצא במקומות שלא הכרנו - עד שהגיע מכשיר הניווט, הג'י פי אס, המופלא והפך את ההתמצאות בשטח ואת תכנון הזמן שלנו לנגיש ונוח. כנסו לחידון וגלו עובדות מעניינות על המכשיר ודרך פעולתו. בהצלחה!

טריוויה ג'י פי אס

קשה מי האיש שהמציא את האינטרנט? מתי הופיע הטלפון הסלולרי הראשון?  מי המציא את הפצצה האטומית? כנסו לחידון הממציאים וההמצאות וגלו מיהם האנשים המוכשרים שהניחו את הבסיס לטכנולוגיות המתקדמות של היום. בהצלחה!

טריוויה המצאות וממציאים

דרגת קושי - בינוני לכולנו ברור שלא ניתן כיום לחיות בעולם המודרני ללא חשמל, והתלות שלנו באנרגיה זו רק הולכת וגוברת. אתם מוזמנים לענות אל השאלות בחידון החשמל, ובהתאם לתשובות לבחון או להרחיב את ידיעותיכם בנושא. בהצלחה!

טריוויה חשמלBThard32 באיזו שנה הוקם האינטרנט? מה תפקיד הדפדפן? מי המציא את המילה אייפון? מהו האתר הנצפה ביותר בישראל? מתי הופיעה הטלוויזיה הצבעונית לראשונה בישראל? כנסו לחידון הטכנולוגיה המודרנית וקבלו תשובות על שאלות אלו ועל שאלות נוספות. בהצלחה!

טריוויה טכנולוגיה מודרנית


 כוח המשיכה (או כוח הכבידה) הוא הכוח המסדיר את מבנה היקום. הוא שומר על כוכבי הלכת כך שיוכלו לנוע במסלולם ובמקביל גם עוזר לנו להישאר עם הרגליים נטועות בקרקע. כנסו לחידון כוח המשיכה ובחנו את ידיעותיכם על כוח בסיסי ועצום זה.  בהצלחה!

טריוויה כוח המשיכה