טבע


 ממה מורכבת האדמה? איזה אחוז מהיבשה בעולם מנוצל לגידולים חקלאיים? האם הצמחים משפיעים על איכות האדמה? כנסו לחידון בנושא אדמה וגלו אם אתם באמת מכירים את הקרקע היציבה עליה אנו חיים... בהצלחה!

 

טריוויה אדמה


האוקיינוסים מכסים שטחים עצומים על פני כדור הארץ. מיהם חמשת האוקיינוסים? מי האוקיינוס הגדול ביותר? האם מי האוקיינוס מתוקים? איזה אוקיינוס מקיף את האו הוואי? כנסו לחידון האוקיינוסים ובחנו את ידיעותיכם.  בהצלחה!

טריוויה אוקיינוסים
 מהם גזי חממה? מהו אפקט החממה? האם הם מזיקים בכל מצב? מה תפקידם של העצים?  כנסו לחידון אפקט החממה וגלו מה אתם יודעים על התופעה שעלולה לגרום לכדור הארץ הרבה צרות בעתיד.  בהצלחה!

טריוויה אפקט החממה

   "רעמים וברקים ביום חורף קר לא נשמעים אותו הדבר... רעמים וברקים לפעמים קרובים ולפעמים רחוקים ..." (מתוך "הכבש השישה עשר"). ממה נוצר הברק? מה מופיע קודם הברק או הרעם? היכן מומלץ להסתתר מפגיעת ברק? כנסו לחידון רעמים וברקים ובדקו מה אתם יודעים על התופעה המאירה את השמיים בימי חורף סוערים.  בהצלחה!

טריוויה ברקים ורעמיםבחודש דצמבר 2015 תיפתח בפריז ועידת האקלים השנתית של האומות המאוחדות. מטרתה של הוועידה היא לרתום את מדינות העולם להשגת הסכם בינלאומי מחייב על צמצום פליטת גזי החממה ברחבי העולם. כנסו לחידון וגלו את מהם גזי החממה, למה הם גורמים כיום וכמה חשובה ההחלטה להפחיתם גם לדורות הבאים.  בהצלחה!

טריוויה גזי חממה
הפנדה הכי אהוב על המסכים, הלו הוא מאסטר הקונג פו השמנמן והאהוב, חוזר אלינו בפעם השלישית. הסרט, כמו קודמיו, הוא חביב, משעשע ומלווה בסצנות לחימה מרשימות. כנסו לחידון וגלו מה אתם באמת יודעים על חייו של דוב הפנדה.  בהצלחה!

טריוויה דוב הפנדה
 הדולפין הוא בעל חיים חכם וידידותי במיוחד לבני האדם והוא מסוגל ללמוד במהירות וביעילות משימות שונות.  מוחו של הדולפין הים-תיכוני הוא המפותח ביותר מבין כל הדולפינים. כנסו לחידון הדולפין וגלו עוד עובדות מפתיעות על החיה המדהימה הזו.  בהצלחה!

טריוויה דולפין

 כשאנו שומעים את המילה "הר געש" בדרך כלל עולה במוחנו תמונה של התפרצות דרמטית של לבה ואפר, למרות שזה אפשרי, מרבית התפרצויות הגעש הן מתונות הרבה יותר. למעשה הרי געש מתפרצים מידי יום. כנסו לחידון וגלו כמה הרי געש מתפרצים בעולם מידי יום? היכן נמצא הר הגעש הגדול בעולם? מהי "טבעת האש"? ועוד...  בהצלחה!

טריוויה הר געשכולכם וודאי שמעתם את המושג "התחממות כדור הארץ" או "התחממות גלובלית".  האם העלייה בטמפרטורה של כדור הארץ היא תוצאה של תהליך טבעי או מעשה ידי אדם? האם זו גזירה משמיים? כנסו לחידון התחממות כדור הארץ וגלו אם אתם אכן ערים לסכנות הטמונות בהתחממות ולדרכים בהן ניתן להשפיע עליה.

טריוויה התחממות כדור הארץ האם המושג "זאב בודד" אכן משקף את חיי הזאבים?  מוצאו של הכלב הוא באמן מן הזאב?  מדוע זאבים מייללים בלילות של ירח מלא? כנסו לחידון הזאבים וגלו עובדות מעניינות (ולעתים גם מפתיעות) על חיי הזאבים.   בהצלחה!

טריוויה זאבים


 הידעתם שהזברה אינה שחורה עם פסים לבנים - אלא לבנה עם פסים שחורים! כנסו לחידון הזברה כדי לגלות עובדות נוספות על הזברה: כמה היא שוקלת? כמה סייחים היא ממליטה? מהי תוחלת החיים שלה? האם היא חיה חברותית? ועוד...   בהצלחה!

טריוויה זברה


מחקר חדש שפורסם בפברואר 2016 מצא, כי למעלה מ-5.5 מיליון בני-אדם ברחבי העולם מתים מדי שנה ממחלות הנגרמות מזיהום אוויר. בישראל, העיר חיפה עלתה לאחרונה לכותרות בעקבות הנזקים העצומים שגורמים הגזים הנפלטים לאוויר בעיר. מה אתם יודעים על זיהום אוויר? מהם הגורמים ומה ניתן לעשות על מנת להפחית את הנזק. כנסו לחידון זיהום האוויר וגלו.  בהצלחה!

טריוויה זיהום אוויר
עולם החרקים הוא עולם קסום ורב גוני שרובנו לא ממש נחשפים אליו. מי ומי במשפחה ענקית זו? מי החרק הקדום ביותר? כמה שנים חיה נמלה? באיזו יבשת לא ניתן למצוא דבורים? ועוד... כנסו לחידון החרקים ובחנו את ידיעותיכם.   בהצלחה!

טריוויה חרקים


 חתולים דורשים מעט מאוד טיפול - אבל יודעים להתפנק וגם ... להעניק אהבה. אם גם אתם נמנים על הקבוצה הגדולה של אוהבי חתולים, כנסו לחידון וגלו איזה מזונות הם אוהבים? האם הם יכולים לחלות בשפעת? כמה שעות ביממה הם ישנים? ומה אומרת תנוחת הזנב שלהם?  בהצלחה!

טריוויה חתולים