אסטרונומיה וחלל


 האם הגושים הגדולים המרחפים בחלל עלולים לפגוע יום אחד בכדור הארץ? כנסו לחידון האסטרואידים ובדקו האם אתם יודעים מהם אסטרואידים? מה מקור השם? מהי "חגורת האסטרואידים"? מיהו האסטרואיד הגדול ביותר ומה קוטרו? מה קורה לאסטרואיד שנכנס לאטמוספרה של כדור הארץ? ועוד...  בהצלחה!

טריוויה אסטרואידיםקשה אל תתנו לשם "חור שחור" להטעות אתכם! החור הזה אינו ריק, הוא מכיל כמות עצומה של חומר ארוזה ב"חבילה" קטנה מאוד.  עובדה זו תורמת לתכונות המיוחדות המאפיינות את החור השחור. כנסו לחידון לקבל הצצה על כמה עובדות מדהימות הנוגעות לכוכב זה. בהצלחה!

טריוויה החורים השחורים הירח בכדור הארץ הוא אחד הגדולים במערכת השמש. הירח הוא גם מקור בלתי נדלה לסיפורים ואגדות, אך מה אתם באמת יודעים על הירח? על אילו תופעות טבע הוא משפיע? מה המרחק שלו מכדור הארץ? מה קורה בליקוי ירח? בן כמה הירח? ועוד... בהצלחה!

טריוויה הירח


 הכוכב אורנוס רחוק מאוד מהשמש ולכן הוא מתאפיין בטמפרטורה נמוכה מאוד וברוחות סוערות. כנסו לחידון על הכוכב אורנוס וגלו במה הוא שונה משאר הכוכבים? כמה זמן נמשכת שנה באורנוס? מה מעניק לכוכב את צבעו הכחול היפהפה? ועוד... בהצלחה!

טריוויה הכוכב אורנוס


 המסה של הכוכב יופיטר גדולה פי 2.5 מהמסה של כל הכוכבים במערכת הסולארית! מה עוד אתם יודעים על הכוכב הענק הזה? האם ניתן לנחות עליו? כמה ירחים יש לו? מהו הכתם האדום שנראה על הכוכב? כנסו לחידון יופיטר ובדקו את בקיאותכם.  בהצלחה!

טריוויה הכוכב יופיטר
 נפטון הוא הכוכב הסוער ביותר במערכת הסולארית והרוחות בו מגיעות למהירויות עצומות. כמה ירחים התגלו עד כה בנפטון? מה הדבר המוזר שהתלווה לגילוי הכוכב? לאיזו מהירות יכולות להגיע הרוחות הנושבות בנפטון? כנסו לחידון ובדקו את ידיעותיכם.  בהצלחה!

טריוויה הכוכב נפטון


 לפני למעלה מ-9 שנים שוגרה לחלל הגשושית "ניו הורייזונס" במטרה לחקור את כוכב הלכת פלוטו, שהוא כוכב הלכת המרוחק ביותר מכדור הארץ. יום ה-14 ביולי 2015 הוא יום היסטורי בתחום חקר החלל - ביום זה הייתה הגשושית במרחק קרוב מאי פעם לכוכב. בעתיד נוכל לקבל תמונות מפורטות של פלוטו וירחיו שכמותם לא ראינו. כנסו לחידון וגלו מה אתם יודעים על כוכב מסתורי ורחוק זה... בהצלחה!

טריוויה הכוכב פלוטו
קשה חלוצי האסטרונאוטים היו קומץ אנשים שנבחר בקפידה רבה לעמוד במשימות הסבוכות של הטיסה לחלל. הטכניקות והמכשירים שעמדו לרשותם היו הרבה פחות משוכללים בהשוואה לאלו הנהוגים היום. כנסו לחידון חלוצי החלל וגלו מה אתם יודעים עליהם ועל משימותיהם. בהצלחה!

טריוויה חלוצי החלל


קשה אנו שומעים מכל עבר על החובה לשמור על כדור הארץ, אבל מה אנו יודעים עליו באמת? כנסו לחידון כדור הארץ וגלו האם אתם יודעים מה גילו? כיצד הוא נוצר? באיזו מהירות הוא מסתובב? ועוד ועוד. בהצלחה!

טריוויה כדור הארץדרגת קושי - בינוני אם צפיתם פעם בליקוי ירח וודאי תסכימו שזהו מראה מרתק ומרהיב ביופיו. מה גורם לליקוי ירח? מה ההבדל בינו לבין ליקוי חמה? כמה זמן הוא נמשך? ועוד שאלות. כנסו לחידון וגלו את כל הנסתר והנגלה בליקוי ירח. בהצלחה!

טריוויה ליקוי ירח


  יצא לכם וודאי לא פעם לצפות  ב"כוכב נופל" - אך האם שאלתם את עצמכם כיצד זה קורה? כנסו לחידון המטאורים וגלו מהו מטאור?  מה גורם למראה המרהיב של "מטר מטאורים"? מה ההבדל בין המושגים המעט מבלבלים: מטאור, מטאוריד ומטאוריט? ועוד...  בהצלחה!

טריוויה מטאורים


קשה מוכנים לצאת למסע מרתק בין כוכבי הלכת?  כדור הארץ שלנו הוא חלק מהמערכת הסולארית, או בעברית מערכת השמש, אבל מה אנחנו באמת יודעים על גרמי השמיים המסתוריים שמקיפים אותנו? אתם מוזמנים להיכנס לחידון ולבחון את בקיאותכם. בהצלחה!

טריוויה מערכת השמשקשה מי האדם הראשון שנחת על הירח? מה הייתה משימת החלל הראשונה שנחתה בכוכב מרס? מה היה גילו של האסטרונאוט המבוגר ביותר בחלל? כנסו לחידון וגלו את בקיאותכם במעבורות ובמשימות בחלל. בהצלחה!

טריוויה משימות בחלל