אישים בולטים


קל מי היה מנהיג פוליטי ורוחני מפורסם בהודו? מיהו המנהיג הדרום אפריקאי שנלחם בגבורה בגזענות? כנסו לחידון על האנשים הבולטים בהיסטוריה ובחנו כמה אתם באמת יודעים עליהם. בהצלחה!

טריוויה אישים בולטים בהיסטוריה 1


קשה מי ידוע בכינוי "אבי הרפואה"? מי היה הראשון שהעפיל להר האוורסט? מתי קיבלה אימא תרזה פרס נובל לשלום? כנסו לחידון על האישים הבולטים בהיסטוריה המודרנית והעתיקה. בהצלחה!

טריוויה אישים בולטים בהיסטוריה 2


 אלברט איינשטיין נחשב לגדול הפיזיקאים בכל הזמנים. בעקבות התאוריות שפיתח הוא גרם לשינוי התפיסה לגבי מרחב, זמן, מסה, תנועה וכוח משיכה שהייתה נהוגה עד אז.  מה אתם באמת יודעים על חייו והתיאוריות שפיתח? כנסו לחידון אלברט איינשטיין ובדקו את עצמכם.   בהצלחה!

טריוויה אלברט איינשטיין אלכסנדר הגדול, או בעברית אלכסנדר מוקדון, הוא אחד המצביאים והמדינאים הגדולים של העת העתיקה. הוא נועד לגדולות עוד בצעירותו וניצח בקרב לראשונה בהיותו בן 15 בלבד. כנסו לחידון אלכסנדר הגדול ואולי תגלו עוד פרטים מדהימים על חיו, כיבושיו ומותו.  בהצלחה!

טריוויה אלכסנדר הגדול


 בנימין זאב הרצל - חוזה מדינת היהודים, אבי הציונות המדינית ומייסדה של ההסתדרות הציונית העולמית. כנסו לחידון ואולי תגלו צדדים נוספים  מחייו האישיים והציבוריים של האיש והאגדה. בהצלחה!  

טריוויה בנימין זאב הרצל


 ויליאם שייקספיר היה ונשאר גדול המחזאים והמשוררים בשפה האנגלית. יצירותיו תורגמו למאות שפות ומחזותיו מוצגים עד היום ברחבי העולם. האם אתם באמת מכירים את האיש המיוחד הזה? כנסו לחידון ובדקו. בהצלחה!

טריוויה ויליאם שייקספיר אתם מוזמנים להיכנס לחידון ולגלות כמה עובדות מפתיעות על הזוכים בפרס נובל ועל מקורו של הטקס. מתי הוענק פרס נובל לראשונה? כמה נשים זכו בפרס נובל? מי האישה היחידה בהיסטוריה שזכתה בשני פרסי נובל? מי הזוכה הצעיר ביותר בפרס? ועוד...  בהצלחה!

טריוויה זוכי פרס נובל


 ליאונרדו דה וינצ'י נחשב לגדול האמנים בתקופת הרנסאנס, וגם בימינו. נוסף להיותו צייר ופסל בעל שם, הוא נודע גם בזכות המצאות רבות שהקדימו את זמנם ובבקיאות מדהימה באנטומיה של גוף האדם. כנסו לחידון ליאונרדו דה וינצ'י וגלו כמה מאבני הדרך בחייו של האיש המדהים הזה.   בהצלחה!

טריוויה ליאונרדו דה וינצ'י


סטיב ג'ובס שינה את פני העולם מן הקצה לקצה. בכל קצוות תבל, צעירים ומבוגרים כאחד חיים את המהפכה הדיגיטלית שחולל. בין שלל המצאותיו הגאוניות היו המחשב האישי, האייפון, האייפד, האייטון וסרטי האנימציה הממוחשבים והמבריקים. כנסו לחידון סטיב ג'ובס וגלו מה אתם יודעים על המנהיג הגדול ביותר של זמננו?

טריוויה סטיב ג'ובס