היסטוריה של העת העתיקה


 חלק נכבד מהמיתולוגיה היוונית תופסים האלים שלהם מיוחסים תכונות אנושיות. המאבקים והתככים בין האלים שמשו במשך מאות בשנים השראה למחזות וליצירות אמנות רבים. כנסו לחידון האלים ביוון העתיקה וגלו את אורח החיים הדמיוני והמרתק שלהם.  בהצלחה!

טריוויה אלים במיתולוגיה היוונית


 בתקופת האימפריה הרומית, או הקיסרות ברומא, נכבשו שטחים נרחבים באירופה ובמזרח התיכון. זוהי תקופה סוערת ויצרית שהתאפיינה  בין השאר, בחיי נהנתנות, שעשועים וספורט. כנסו לחידון האימפריה הרומית וגלו מה אתם באמת יודעים על תקופה מרתקת זו.  בהצלחה!

טריוויה האימפריה הרומית
 התרבות היוונית העתיקה נחשבת בעיני היסטוריונים רבים כערש תרבות המערב וכתרבות בעלת השפעה על התרבות המערבית מאז ועד ימינו. כנסו לחידון יוון העתיקה ובחנו את ידיעותיכם.  בהצלחה!    

טריוויה יוון העתיקה


  ימי האבירים המהוללים אולי חלפו - אך האגדות הקשורות בהם עדיין קיימות. מה מייחד את התקופה? כיצד נראו החיים? מי שלט? מהו "המוות השחור"? כנסו לחידון על תקופת ימי הביניים ובחנו את ידיעותיכם.

טריוויה ימי הביניים


 לאיזו מטרה נבנו הפירמידות במצרים? מי היה תות אנח' עמון? כיצד מצאה קליאופטרה את מותה? מהו פסל הספינקס בגיזה? כנסו לחידון מצרים העתיקה ובדקו מה אתם באמת יודעים על התרבות המרתקת של המצרים הקדמונים.  בהצלחה!

טריוויה מצרים העתיקה