ביוגרפיותקל מי היה מנהיג פוליטי ורוחני מפורסם בהודו? מיהו המנהיג הדרום אפריקאי שנלחם בגבורה בגזענות? כנסו לחידון על האנשים הבולטים בהיסטוריה ובחנו כמה אתם באמת יודעים עליהם. בהצלחה!

טריוויה אישים בולטים בהיסטוריה 1


קשה מי ידוע בכינוי "אבי הרפואה"? מי היה הראשון שהעפיל להר האוורסט? מתי קיבלה אימא תרזה פרס נובל לשלום? כנסו לחידון על האישים הבולטים בהיסטוריה המודרנית והעתיקה. בהצלחה!

טריוויה אישים בולטים בהיסטוריה 2 אלברט איינשטיין נחשב לגדול הפיזיקאים בכל הזמנים. בעקבות התאוריות שפיתח הוא גרם לשינוי התפיסה לגבי מרחב, זמן, מסה, תנועה וכוח משיכה שהייתה נהוגה עד אז.  מה אתם באמת יודעים על חייו והתיאוריות שפיתח? כנסו לחידון אלברט איינשטיין ובדקו את עצמכם.   בהצלחה!

טריוויה אלברט איינשטיין


 אלכסנדר הגדול, או בעברית אלכסנדר מוקדון, הוא אחד המצביאים והמדינאים הגדולים של העת העתיקה. הוא נועד לגדולות עוד בצעירותו וניצח בקרב לראשונה בהיותו בן 15 בלבד. כנסו לחידון אלכסנדר הגדול ואולי תגלו עוד פרטים מדהימים על חיו, כיבושיו ומותו.  בהצלחה!

טריוויה אלכסנדר הגדול


 אריק איינשטיין היה מגדולי הזמרים העבריים בכל הזמנים ורבים משיריו הפכו לנכס צאן ברזל המלווים אותנו כבר כמעט 40 שנה. כנסו לחידון אריק איינשטיין וגלו עוד פרטים מעניינים על חייו האישיים וזמרתו המופלאה.   בהצלחה!

טריוויה אריק איינשטיין  בטהובן הפסנתרן נחשב לאחד מגדולי המלחינים במוסיקה הקלאסית. את יצירותיו הגדולות והמפורסמות כתב דווקא בתקופה בה בריאותו הידרדרה לשפל המדרגה, ואולי תקופה זו היא שנתנה לו את היכולת להיות קשוב לקולו הפנימי ולמאווייו ולהוציא מגוון גדול ועשיר של יצירות מופלאות. בהצלחה!

טריוויה בטהובן


 ביונסה היא כיום זמרת הפופ והאר אן בי השחורה המוכרת ביותר בעולם. היא הייתה מועמדת, ואף זכתה, בפרסי גרמי רבים. בשנת 2011 העיתון הנחשב פורבס דרג אותה בין עשרת הזמרות הרווחיות ביותר בעולם. כנסו לחידון ביונסה ובחנו את ידיעותיכם על חייה הפרטיים והישגיה.   בהצלחה!

טריוויה ביונסה


 בנימין זאב הרצל - חוזה מדינת היהודים, אבי הציונות המדינית ומייסדה של ההסתדרות הציונית העולמית. כנסו לחידון ואולי תגלו צדדים נוספים  מחייו האישיים והציבוריים של האיש והאגדה. בהצלחה!  

טריוויה בנימין זאב הרצלג'ון לנון היה מגדולי המוזיקאים וכוכבי הרוק בכל הזמנים. השבוע הוא אמור היה לחגוג את יום הולדתו ה-75(!). כנסו לחידון וגלו מה אתם יודעים על הזמר שזכה לתהילת עולם כמייסד להקת הביטלס?

טריוויה ג'ון לנון אם אתם נמנים על אלו שזכו לראות את ההופעה המחשמלת של ג'סטין טימברלייק בארץ, וגם אם אתם מעריצים את הזמר ולא זכיתם - אתם מוזמנים להיכנס לחידון ולברר מה אתם יודעים על ילדותו ושיריו הקצביים והנפלאים של הזמר.   בהצלחה!

טריוויה ג'סטין טימברלייקקשהבתאריך ה-9.11.2016 נבחר דולנד טראמפ לנשיא ה-45 של ארה"ב. האיש שלא עשה אף פעם חשבון, ניצח ברוב מדינות המפתח, החזיר את השליטה בוושינגטון לרפובליקנים וגרם להלם במטה הדמוקרטי. דונלד טראמפ אמור להיכנס לבית הלבן ב-20 בינואר 2016. כנסו לחידון כדי לגלות פרטים נוספים על האישיות הצבעונית והשערורייתית שגורמת ללא מעט דפיקות לב ברחבי העולם... בהצלחה!

טריוויה דונלד טראמפ


מיליוני מעריצים ברחבי העולם נדהמו עם פרסום ההודעה על מותו של דיוויד בואי. דיוויד בואי היה אחד האמנים המשפיעים והאהובים ביותר, גאון מוזיקלי ששילב תחומי אמנות מגוונים ביצירתו. כנסו לחידון וגלו מה אתם יודעים על חייו האישיים ויצירתו.

טריוויה דיוויד בואי


 גם אם לא גדלתם בתקופת החיפושיות, יש להניח שאתם מכירים את הלהקה הגדולה ביותר בכל הזמנים. כנסו לחידון החיפושיות וגלו, האם אתם יודעים מתי קמו? מתי התפרקו? מהו השיר הטוב ביותר של החיפושיות בכל הזמנים? ועוד... בהצלחה!

טריוויה החיפושיותדרגת קושי - בינוני וואן דיירקשן היא להקת בנים מצליחה שנוסדה בעת החזרות לתוכנית X פקטור האמריקאית. בעקבות ההצלחה נוצר הסרט הדוקומנטרי עליהם שנקרא באנגלית This is Us ובעברית פשוט "וואן דיירקשן". אם אתם בעניין של הלהקה כנסו לחידון "וואן דיירקשן" לגלות עד כמה אתם באמת מכירים אותם.  בהצלחה!

טריוויה וואן דיירקשן


 ויליאם שייקספיר היה ונשאר גדול המחזאים והמשוררים בשפה האנגלית. יצירותיו תורגמו למאות שפות ומחזותיו מוצגים עד היום ברחבי העולם. האם אתם באמת מכירים את האיש המיוחד הזה? כנסו לחידון ובדקו. בהצלחה!

טריוויה ויליאם שייקספיר


 וינסנט ואן גוך היה מגדולי הציירים שיצירותיו השפיעו רבות על ציירים רבים. סיפור חייו של ואן גוך הוא סיפור טרגי ולנו נשאר להתנחם בציורים וברישומים הנפלאים שהשאיר אחריו. כנסו לחידון ואן גוך וגלו מה אתם יודעים על אחד מגאוני הדור.   בהצלחה!

טריוויה וינסנט ואן גוך אתם מוזמנים להיכנס לחידון ולגלות כמה עובדות מפתיעות על הזוכים בפרס נובל ועל מקורו של הטקס. מתי הוענק פרס נובל לראשונה? כמה נשים זכו בפרס נובל? מי האישה היחידה בהיסטוריה שזכתה בשני פרסי נובל? מי הזוכה הצעיר ביותר בפרס? ועוד...  בהצלחה!

טריוויה זוכי פרס נובל


טיילור סוויפט היא האמן עם מכירות האלבומים הגבוהות ביותר מתחילת שנות האלפיים. בין אם אתם נמנים על מעריציה, ובין אם לאו, כנסו לחידון וגלו כיצד הפכה הילדה בעלת התלתלים הזהובים והמבט התמים לאחד האמנים המצליחים ביותר בעולם.  בהצלחה!

טריוויה טיילור סוויפט


ציטוט מתוך נאומו של יצחק רבין עם פתיחת מליאת הכנסת ה-13: "ביטחון איננו רק הטנק, המטוס וספינת הטילים. ביטחון הוא גם, ואולי קודם כל, האדם - האזרח הישראלי. ביטחון הוא גם החינוך של האדם. הוא הבית שלו, הוא בית הספר, הוא הרחוב והשכונה שלו, הוא החברה שבתוכה צמח, וביטחון הוא גם התקווה של האדם". כמה קולעות מילותיו בימים קשים אלו.

טריוויה יצחק רביןב-7 בנובמבר 2016 עולם המוזיקה הרכין את ראשו עם ההודעה על פטירתו של לאונרד כהן. לאונרד כהן היה מהמוזיקאים, היוצרים, המשוררים והסופרים הגדולים והמקוריים בדורנו. בדיבורו ובביקוריו בארץ ביטא את אהבתו לישראל והקרבה אותה חש ליהדות. שירו האחרון בו הוא פונה לקב"ה במילים: "הנני, הנני, מוכן, אלי" נכתב שלושה חודשים בלבד לפני מותו. כנסו לחידון ואולי תגלו טפח נוסף מאישיותו המדהימה.

טריוויה לאונרד כהן


 ליאונרדו דה וינצ'י נחשב לגדול האמנים בתקופת הרנסאנס, וגם בימינו. נוסף להיותו צייר ופסל בעל שם, הוא נודע גם בזכות המצאות רבות שהקדימו את זמנם ובבקיאות מדהימה באנטומיה של גוף האדם. כנסו לחידון ליאונרדו דה וינצ'י וגלו כמה מאבני הדרך בחייו של האיש המדהים הזה.   בהצלחה!

טריוויה ליאונרדו דה וינצ'י