Trivia Kids


קשה ברוכים הבאים לחידון על טורניר הכדורגל החשוב ביותר בעולם - המונדיאל.  מי המדינה הראשונה שזכתה בגביע המונדיאל? אילו מדינות יופיעו לראשונה במונדיאל 2014? מי הנבחרת היחידה שהשתתפה בכל תחרויות המונדיאל? מהו פרס "נעל הזהב" שניתן בגמר המונדיאל? ועוד. בהצלחה!

טריוויה המונדיאל (גביע העולם בכדורגל)


 אם אתם חובבי קריאה וודאי לא שכחתם את הדמויות בספרים שאהבתם. כנסו לחידון וגלו מיהן הדמויות המרכזיות בספרים כמו "פיטר פן", "אודיסאה בחלל", "ספר הג'ונגל" ואחרים. בהצלחה!

 

טריוויה דמויות מספרי ילדים ונוער


 איזה כיף שכבר הגיע קיץ! אין כמו שחייה כדרך בריאה ונעימה לצנן את גופנו. אם אתם אלופים בשחייה, מתחילים או סתם מתעניינים, כנסו לחידון השחייה וגלו את ההבדל בין סגנונות השחייה השונים, מהם הכללים בשחייה אולימפית ועוד פרטים מעניינים בנושא שחייה... בהצלחה!

טריוויה שחייה הגיע הקיץ והבילוי בים הוא חלק בלתי נפרד ממנו. לקבל עקיצה ממדוזה עלול לחבל בהנאה שלנו, אבל מה אתם באמת יודעים על יצור ימי מופלא זה? כנסו לחידון המדוזות ואולי תגלו כמה עובדות מפתיעות עליהן.  בהצלחה!

טריוויה מדוזות


איזה כיף - הקיץ מגיע! זה הזמן לטבול את הגוף במי הים או הברכה הצוננים, ועל הדרך גם לתפוס שיזוף.  כנסן לחידון החשיפה לשמש ובדקו האם אתם מודעים גם לחסרונות בחשיפה, ומה עליכם לעשות כדי להימנע מחשיפת-יתר מסוכנת.  בהצלחה!

טריוויה החשיפה לשמש


הקיץ בפתח ולכיף של חופשה, ים וברכה - מתלווה הקטע הפחות נעים של ... הזעה. מה גורם לנו להזעה? מה מטרתה של ההזעה? מה מכילה הזיעה שלנו ומדוע היא כה חשובה לבריאותנו? כנסו לחידון הזיעה ובחנו את ידיעותיכם.  בהצלחה!

טריוויה זיעה אין כמו בילוי בים ובברכה בקיץ הלוהט בארצנו. בצד ההנאה חשוב גם להיות ערים לנזק הרב שעלול להיגרם לנו מחשיפה לא זהירה וממושכת לקרני השמש. כוויות שמש הן תופעה לא נעימה המסוכנת לבריאותנו. האם אתם יודעים כיצד להימנע ולטפל בהן? כנסו לחידון ובחנו את עצמכם. בהצלחה!

טריוויה כוויות שמש


 וינסנט ואן גוך היה מגדולי הציירים שיצירותיו השפיעו רבות על ציירים רבים. סיפור חייו של ואן גוך הוא סיפור טרגי ולנו נשאר להתנחם בציורים וברישומים הנפלאים שהשאיר אחריו. כנסו לחידון ואן גוך וגלו מה אתם יודעים על אחד מגאוני הדור.   בהצלחה!

טריוויה וינסנט ואן גוך


      בדיסני וורלד יש מקום שבו אפשר לעשות קמפינג לכל המשפחה. במקום קיימים 409 ביתנים ו-799 אזורים בהם ניתן לעשות קמפינג. הארמון של סינדרלה אינו בנוי מאבנים. המבנה כולו בנוי מפיברגלס, בטון, פלדה, מלט וטיח. לא השתמשו כלל באבנים או לבנים. הברכה שנמצאת באתר הנופש של דיסני מכילה  […]

30 עובדות מפתיעות על דיסני וורלד האם הגושים הגדולים המרחפים בחלל עלולים לפגוע יום אחד בכדור הארץ? כנסו לחידון האסטרואידים ובדקו האם אתם יודעים מהם אסטרואידים? מה מקור השם? מהי "חגורת האסטרואידים"? מיהו האסטרואיד הגדול ביותר ומה קוטרו? מה קורה לאסטרואיד שנכנס לאטמוספרה של כדור הארץ? ועוד...  בהצלחה!

טריוויה אסטרואידים

 ליאונרדו דה וינצ'י נחשב לגדול האמנים בתקופת הרנסאנס, וגם בימינו. נוסף להיותו צייר ופסל בעל שם, הוא נודע גם בזכות המצאות רבות שהקדימו את זמנם ובבקיאות מדהימה באנטומיה של גוף האדם. כנסו לחידון ליאונרדו דה וינצ'י וגלו כמה מאבני הדרך בחייו של האיש המדהים הזה.   בהצלחה!

טריוויה ליאונרדו דה וינצ'י


עולמנו מלא במשפחות כה רבות, מכל המינים ובכל הצורות. כמו בכל שנה גם השנה נציין כולנו את "יום המשפחה". זוהי הזדמנות להיזכר קצת בהיסטוריה של יום זה, כיצד נולד ומה הוא מסמל בעבורנו היום בחברה המודרנית. בהצלחה!

טריוויה יום המשפחה


 איזו יבשת היא הגדולה בעולם? מהי העיר המתקדמת ביותר בעולם? הנהר הגדול בעולם? היכן חיים האנשים הגבוהים בעולם? מי האיש העשיר בעולם? באיזו עיר בעולם הכי בטוח לחיות? ועוד... בואו לגלות את הדברים שהם "הכי בעולם"!    

טריוויה: הכי בעולם…
קשה מי האיש שהמציא את האינטרנט? מתי הופיע הטלפון הסלולרי הראשון?  מי המציא את הפצצה האטומית? כנסו לחידון הממציאים וההמצאות וגלו מיהם האנשים המוכשרים שהניחו את הבסיס לטכנולוגיות המתקדמות של היום. בהצלחה!

טריוויה המצאות וממציאים


חיינו השתנו לבלי הכר מאז נכנס הטלפון הנייד לשגרת יומנו. בכל מקום בו תהיו, אם בארץ או במקומות נידחים ברחבי העולם, תפגשו באנשים כפופי גב הצמודים למסך הטלפון החכם שברשותם. כנסו לחידון ובחנו את עצמכם מה אתם באמת יודעים על המכשיר הממכר הזה?

טריוויה טלפונים ניידיםדרגת קושי - בינוני התנהגות אכילה הגורמת לנזקים גופניים עלולה להוביל להפרעות אכילה. בעולם המודרני, כשדימוי הגוף הפך להיות ערך עליון, מספר הסובלים מהפרעות אכילה רק הולך וגדל. אם הנושא קרוב ללבכם, כנסו לחידון הפרעות אכילה. בהצלחה!

טריוויה הפרעות אכילה 1


כולכם וודאי שמעתם את המושג "התחממות כדור הארץ" או "התחממות גלובלית".  האם העלייה בטמפרטורה של כדור הארץ היא תוצאה של תהליך טבעי או מעשה ידי אדם? האם זו גזירה משמיים? כנסו לחידון התחממות כדור הארץ וגלו אם אתם אכן ערים לסכנות הטמונות בהתחממות ולדרכים בהן ניתן להשפיע עליה.

טריוויה התחממות כדור הארץ


הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית קבעה בסוף השבוע שאיראן עמדה במחויבויות שלה במסגרת הסכם הגרעין. בעקבות זאת הודיעו האו"ם, האיחוד האירופי וארצות הברית על הסרת הסנקציות נגד איראן. מהי אנרגיה אטומית? מהו כור גרעיני? והאם יש בהם רק חסרונות או גם תועלת? כנסו לחידון. בהצלחה!

טריוויה אנרגיה גרעינית